George Landbouskou

Slide 1
George Landbouskou
Next show: 29 August - 1 September 2024
Slide 1
George Landbouskou
Next show: 29 August - 1 September 2024
Slide 1
George Landbouskou
Next show: 29 August - 1 September 2024
previous arrow
next arrow

Program 2023

Donderdag 24 Augustus 2023

06:00 – 08:45 Pluimvee Toegang vir die hanteerders van diere
08:00 – 08:45 Dep Landbou Beamptes arriveer en maak gereed vir uitstalling
08:00 Hekke Hekke maak oop vir stalletjie houers
09:00 Hekke Hekke maak oop vir die publiek
09:00 Dep Landbou Pacaltsdorp en Groot Brak Sekondêr besoek skou.
09:00 Pluimvee Beoordeling vind plaas vir al die pluimvee diere
09:00 – 19:00 Stalletjies Stalletjies operasioneel
09:00 Dep Landbou – Kerksaal Registrasie en Verwelkoming
09:10 – 10:30 Dep Landbou – Kerksaal Herlewingslandbou as alternatief vir stygende Landbou insetkostes
10:00-12:00 Padel Tennis Adults Open Beginners
10:00 – 12:00 Jeugskou Registrasie by skaaptent
10:00 Oppi Stoep Onbekend
10:00 -11:30 Bejaarde tee Raadsaal – Bejaarde tee
10:30 – 11:00 Dep Landbou/Agricol – Kerksaal Dekgewas mengsels
10:30 Tentpegging Lance Competion
11:00 Oppi Stoep Julius Magan
11:15 – 13:00 Dep Landbou/NMU – Kerksaal Prestasietoetsing terugvoer aan boere
12:00 Jeugskou – Perde Perde-arena
12:00 Jeugskou – Kleinvee Skaaptent
12:00 Jeugskou – Beeste Beestent
12:00 Jeugskou – Pluimvee Pluimvee
12:00 Oppi Stoep Acoustic Route
12:00 Ou Trekkers Verskillende engines soos “listers” gaan gestart word
13:00 Oppi Stoep Frans Brits
13:00 Ou Trekkers Ou trekker en sleepwa ry gereeld rondtes op terrein
13:00 – 18:30 Beeste – Jerseys Versskou
13:00 Beeste – Holsteins Beoordeling van verse
13:00 – 13:30 Tentpegging Rieldansers en Gumboot dansers
13:40 Tentpegging 3 Valskerm springers land met vlae.
14:00 Jeugskou Jong Afslaers  by Boerbokke
14:00 Tentpegging Opening parade
14:00 Sport Laerskole toutrek in perde-arena
14:00 -15:00 Dep Landbou/NMU – Kerksaal NMU bydrae
14:00 – 16:00 Padel tennis Juniors 9 – 12 years beginners
14:00 Opening Skou word ge-open
14:00 Oppi Stoep Marius Landman
14:30 Oppi Stoep Robin Burger
14:45 Oppi Stoep Norma Walters
14:50 Cattle – Ayrshires Opening and welcome
Introduction – Judge Greg Evans
15:00 Oppi Stoep Mure Conradie
15:00 Tentpegging Lance Competition
15:15 0ppi Stoep Karien Stander
15:30 Oppi Stoep Mienke Boshoff
15:45 Oppi Stoep Isabelle Botes
16:00 Oppi Stoep Gaston Lehmann
17:00 – 19:00 Padel Tennis Adult Open Beginners
17:00 Cattle – Ayrshires Heifer show
19:00 Beeste – Jerseys Bul en Vers veiling

Vrydag 25 Augustus 2023

07:30 – 18:30 Beeste – Jerseys Koei skou
07:30 Beeste – Holsteins Beoordeling van koeie
08:00 Hekke Hekke maak oop vir stalletjie houers
09:00 Hekke Hekke maak oop vir publiek
09:00 Cattle – Ayrshires Judging of snr Cows
09:00 – 17:00 Dep Landbou Uitstalling van dienste gelewer deur Dep Landbou – oop vir publiek.
10:00 – 12:00 Padel Tennis Adult Open Intermediate
10:00 Oppi Stoep Onbekend
10:00 – 13:00 BKB Skaap skou
10:00 Skape Merino en Dohne Kudde Evaluering en beoordeling .
11:00 Oppi Stoep Nadia
11:00 Cattle – Ayrshire Group Classes: Class winners and reserves:
    Accompaniment with bagpipe intro into showring
12:00 Oppi Stoep Tanja Storm
12:00 Tentpegging Sword Competition
12:30 Cattle – Ayrshire Crowning of gold cup winner and runner-up
13:00 Skape Prysuitdeling vind plaas
13:30 Oppi Stoep Lindi
14:00 Oppi Stoep Janine Fourie
14:00 – 16:00 Padel Tennis Juniors 13 – 15 years Beginners
14:30 Skape Skeerdemonstrasie
15:00 Oppi Stoep Nikki
15:00 – 20:00 Pluimvee Classy Fowl Auctions  bied aanlyn WhatApp veiling aan
16:00 Oppi Stoep Wim Erasmus
16:00 – 17:00 Sport Karate Seminar / Showcase
17:00 – 19:00 Padel Tennis Adult Open Intermediate
17:00 – 20:00 Sport Skaak in kerkgebou
19:00 Cattle – Ayrshires Prize-giving function and dinner
19:00 Cattle – Holsteins Dinner
19:00 Vermaak Amore
20:00 Vermaak Optrede deur Emo Adams

Saterdag 26 Augustus 2023

08:00HekkeHekke maak oop vir stalletjie houers
09:00HekkeHekke maak oop vir publiek
08:00 – 14:00SportKickboxing Tournament
08:00 – 13:00SportBoks in SASL Saal
09:00 – 18:00SportSkaak in kerkgebou
09:00Dep LandbouUitstalling van dienste gelewer deur Dep Landbou – oop vir publiek
09:00Mnr SkouDeelnemers kom bymekaar by Oppi Stoep
09:00PerdeOpe in hand hings
09:10PerdeOpe in hand merrie
09:20PerdeSaalperd kampioen 3 gang plesier perd
09:30TentpeggingGallows & Relay event
09:30PerdeOpe best turned out under 18
09:40PerdeOpe best turned out above 18
09:50PerdeFries Kampioen enkeltuig
10:00 – 11:00PluimveeVeiling van 20 beste beoordeelde pluimvee
10:00 – 13:00Padel TennisAdults Mixed Doubles Beginners
10:00Perde3 Gang ryperd 18 jaar en onder
10:00Kinder kompetisie – Oppi Stoep 0 -6 maande
10:00DamesoggendJenna Leigh Bilong Raadsaal
10:00 – 12:00JeugskouBoerbok beoordeling
10:00 – 14:00JeugskouPluimvee werkswinkel
10:10Perde3 Gang ryperd 18 jaar en oor
10:20PerdeSaalperk kampioen 5 gang plesier perd
10:20Kinder kompetisie – Oppi Stoep7 – 12 maande
10:20Oppi StoepMihryn Meyer
10:30PerdeOpe beste drawwer 18 jaar en onder
10:40PerdeOpe beste drawwer 18 jaar en oor
10:40Kinder kompetisie – Oppi Stoep1 – 3 jaar
10:50PerdeFries 3 gang universeel
11:00PerdeSaalperd kampioen enkeltuig
11:00Kinder kompetisie -Oppi Stoep4 – 6 jaar
11:00Oppi StoepLiezl
11:10PerdeOpe beste ponie en ruiter
11:20Kinder kompetisie – Oppi Stoep7 – 9 jaar
11:20PerdeSaalperd kampioen siertuig
11:30PerdeOpe beste stapper 18 jaar en onder
11:40PerdeOpe beste stapper 18 jaar en oor
11:40Kinder kompetisie – Oppi Stoep10 – 12 jaar
11:40Oppi StoepDriekie
11:50PerdeOpe leiriem 10 jaar en onder (stap draf)
12:00PerdeOpe ruiterkuns 18 jaar en onder
12:00Kinder kompetisie – Oppi Stoep13 – 15 jaar
12:10PerdeOpe ruiterkuns 18 jaar en oor
12:20Oppi StoepLiezl
12:20PerdeOpe leiriem 10 jaar en onder (slegs stap)
12:30PerdeOpe beste galop 18 jaar en onder
12:40PerdeOpe beste galop 18 jaar en oor
13:00Oppi StoepJannie de Bruin
14:00Oppi StoepZanda & Driekie
14:00PerdeAlle rasse fancy dress
14:10PerdeSaalperd kampioen parkperd
14:20PerdeFries 3 gang
14:30PerdeSaalperd kampioen 3 gang
14:40PerdeOpe 3 gang kampioen kinder ryperd
14:50PerdeOpe 3 gang kampioen wolwassenes
15:00 – 16:00Padel TennisTop Eden Players
15:00 – 17:30VermaakSang kompetisie in vermaaktent.
15:00Oppi StoepTashia
15:00PerdeSaalperd kampioen 5 gang
16:00 – 17:00SportBoxing Weigh in
16:00 – 18:00StockcarsScrootening
16:00Oppi StoepRhino & Rasta
17:00 – 20:00Padel TennisAdults Mixed Doubles Intermediate
18:00 – 22:00SportFight Night – Kickboxing SASL Saal
18:00VermaakByron Minnie
19:00VermaakMichael Lindt
19:00VermaakMichael Lindt kontak Mnr Skou wenner aan
19:00 – 00:00StockcarsStockcars op Ovaalbaan
20:00VermaakWenner van sangkompetisie word aangekondig
20:00VermaakOptrede deur Jay
21:00VermaakDJ maak musiek

Sondag 27 Augustus 2023

09:00HekkeHekke maak oop vir stalletjiehouers
09:30HekkeHekke maak oop vir publiek
09:00 – 16:00Padel TennisOpen Day Play
10:00 Praise and worship
Scroll to Top